Sipariş İptali

Sitemizden verdiğiniz siparişleri iptal etmek istediğinizde; Eğer üye girişi yaparak sipariş verdiyseniz, sisteme tekrar giriş yapmalı ve Hesabım bölümünden siparişinizi iptal etmelisiniz. Siparişiniz eğer bizim tarafımızdan onaylandıysa iptal işlemini siz yapamazsınız. Bunun için +90 532 685 14 75 telefonu arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Eğer üye girişi yapmadan “Üyeliksiz Alışveriş” metoduyla sipariş verdiyseniz siparişinizin iptali için +90 532 685 14 75 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Her iki yöntemin herhangi birisini kullanarak verdiğiniz siparişlerde; İptalin gerçekleşebilmesi için siparişinizin kargoya çıkmamış olması gerekmektedir.

Ödeme İadesi

İptal veya İade ettiğiniz siparişlerinizin; iadesi onaylandıktan sonra 7 iş günü içerisinde para iadesi yapılmaktadır. Siparişinizin tümünü veya sipariş içeriğinizdeki ürünlerin bazıları iptal edebilirsiniz; Bu durumda iptal ettiğiniz ürünlerin iadesi kısmi olarak yapılabilmektedir. Kredi kartıyla verilen siparişlerde; kartınızdan çekilen tutar iptal edilmekte ve kredi kartınıza aynen geri iade olmaktadır. Havale ve kapıda ödeme ile vermiş olduğunuz siparişlerinizin iadesi belirteceğiniz banka hesap bilgilerine göre iade edilecektir. Siparişlerde kullanılan hediye çeki, indirim kuponu veya ücretsiz kargo gibi kampanyalar iade sürecinde geçersiz kalacaktır.

Genel İade Şartları

  • Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.
  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte size gönderilen orijinal faturayı da göndermeniz gerekmektedir.

Ürün İadesi

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.), tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir. Her türlü kozmetik ürünleri, kişisel bakım, sağlık ve güzellik ürünleri iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, koruma etiketinin yırtılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 

İade İşlemleri

Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi; ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde “Sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak” tarafımıza gönderdikten sonra iadeniz ulaştığında firmamız tarafından incelenir, gerekirse ürünün üretici firmasına test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. firmamız tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi veya para iadesi işlemlerinden biri gerçekleştirilir. Geri gönderilen tüm ürünlerin kargo ücretleri tarafımıza ait olacaktır. YUKARIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLAMAYAN İADELER KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR VE TARAFINIZA TEKRAR AYNI ŞEKİLDE GÖNDERİMİ SAĞLANACAKTIR.