Ozon Yağı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ozon Yağı, laboratuvar ortamında saf zeytinyağına ozon enjekte edilerek elde edilen bir üründür. Güçlü antioksidan özellikler göstermesiyle bilinir ve bu özelliği sayesinde cilt sağlığı başta olmak üzere birçok rahatsızlığa ve soruna iyi gelmektedir. Yüz kremi olarak tek başına yeterli bir ürün olup ciltteki sivilce, akne, siyah nokta, cilt lekesi, güneş lekesi ve çatlaklara karşı oldukça etkilidir. Vücutta en hassas bölgelere dahi sürülebildiği için bebekler, çocuklar, gençler, yetişkinler ve yaşlılar da dahil olmak üzere her yaş için günlük kullanıma uygundur.
İçeriğindeki ozon miktarına isimlendirdiğimiz üç farklı tip ozon yağı ürünü bulunmaktadır: 1- Ozon Yağı: 40mg/ml  (Hassas ciltler için önerilmektedir.) 2- Ozon Jeli: 80mg/ml  (Tüm cilt tipleri için önerilmektedir.) 3- Yoğun Ozon Kremi: 160mg/ml  (Hızlı onarım için sadece lokal bölgelerde önerilmektedir.) Detaylı bilgi için: Ozon yağı farkları
Ozon yağı, sivilce, akne, yara, yanık ve diğer tüm cilt lekelerinde kullanılmaktadır. Cilt tipinize ve cilt sorununuza bağlı olarak kullanabileceğiniz üç farklı ozon yağı bulunmaktadır. Bu ürünler içeriğindeki ozon miktarına göre isimlendirilmektedir. Ozon yağı (40mg/ml), Ozon Jeli (80mg/ml), Yoğun Ozon Kremi (160mg/ml). Hangi ürünü kullanacağınızı seçerken karar vermenize yardımcı olabilecek şu kısa yazıyı okumanızı tavsiye ederiz: Ozon yağı farkları
Etkili sonuç alabilmek için öncelikle düzenli kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Uygulandığı bölgenin temizlenmesi gerekir.
  • İnce bir zar tabakası şeklinde çok az miktarda kullanmanız yeterli olacaktır.
  • Her gün sabah ve akşam temiz cilde hafif dairesel hareketlerle masaj yaparak kullanılabilir.
Kısaca evet ağır bir kokuya sahip olması normaldir. Ozon, keskin kokuya sahip uçucu bir gazdır. Ozonu muhafaza edebilmenin yolu ise bitkisel bir yağa hapsetmektir. Zeytinyağı, hem sağlık hem de dayanıklılık açısından en mantıklı çözümdür. Ozon yağı ürünlerimizin tamamı %100 doğal olup, içeriğinde sadece ozonlanmış zeytinyağı bulunmaktadır. Ayrıca koruyucu veya koku giderici yabancı bir madde bulunmamaktadır. Bu yüzden ilk günler kokusu size biraz ağır gelebilir ancak zaman içerisinde alışacağınıza emin olabilirsiniz.
Ozon yağı (40mg/ml) ve Ozon Jeli (80mg/ml) ürünlerini yüzünüzün tamamında günlük olarak kullanabilirsiniz. Ancak Yoğun Ozon Kremi (160mg/ml) ürünü yoğun miktarda ozon ihtiva ettiğinden yüz bölgesinin tamamında kullanılmaz. Sadece lokal olarak sivilce-akne, leke, çatlak gibi detay bölgelerde kullanılması tavsiye edilir.
Cilt lekeleri ve cilt kararması sorununa karşı ozon yağı oldukça etkili bir üründür. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösterir ve düzenli kullanımda kalıcı ve gözle görülür çözüm sağlar.
Düzenli kullanıldığında hücre yenileyici özelliği sayesinde ciltte oluşan çatlakların giderilmesinde kullanılmaktadır.
Ozon yağı, hücrelere sağladığı oksijen ile yaraların daha hızlı iyileşmesine destek olur. Ozon, Birinci Dünya Savaşı sırasında özellikle açık yaralara karşı kullanılmış bir maddedir. Ozonun yaralara uygulanması; yalnızca dezenfekte etme açısından değil aynı zamanda kan akışına yardımcı olma, anti-enflamatuar etkiler üretme kabiliyetini göstermiştir.
Serin bir yerde saklamanız yeterlidir. Ozon yağının son kullanma tarihi yoktur. 17 yıl kalıcı olduğuna dair raporlar mevcuttur. Sıcak ortamda aylar boyunca kaldığında içeriğindeki ozon etkisini yitirmeye başlar. Bu yüzden uzun yıllar saklamak için, buzdolabında ya da soğutucuda bekletilmesi gerekir.
-17%

Cilt Bakım Ürünleri

Ozon Yağı 50 ml.

Orijinal fiyat: ₺ 625,00.Şu andaki fiyat: ₺ 519,00.
-16%
Orijinal fiyat: ₺ 645,00.Şu andaki fiyat: ₺ 539,00.
-16%

Cilt Bakım Ürünleri

Ozon Jeli 80 mg/ml – 50 ml

Orijinal fiyat: ₺ 665,00.Şu andaki fiyat: ₺ 559,00.