Hangi Ozon Ürününü Kullanmalısınız?

hangi cilde hangi ozon ürününü kullanmalısınız?

Güçlü bir antiviral ve antibakteriyel etkisi olan Ozon, temas ettiği alandaki biyolojik membranları (özellikle bakteri, virüs ve mantar gibi mikroorganizmaların hücre zarları) oksitleyerek parçaladığı için uzun yıllar dezenfektan olarak kullanılmıştır. Renksiz ve kendine özgü keskin bir kokusu olan Ozon, keşfinden sonraki ilk yıllarda dezenfeksiyon amacıyla kullanılırken yıllar içerisinde yapılan çalışmalar sonucu medikal alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Türkiye’nin ilk Ozon ürünleri geliştiricilerinden olarak laboratuvarımızda en yeni teknolojiler kullanılarak doğal soğuk sıkım sızma zeytinyağı ile üretim yapılmaktadır. Piyasada ozon yağı olarak isimlendirilen ürünlerin etkisi içeriğindeki ozon miktarına göre farklılık göstermektedir.

MaxOzone olarak ürettiğimiz, içeriğindeki ozon miktarına isimlendirdiğimiz üç farklı tip ozon yağı ürünü bulunmaktadır:

Bu üç farklı ürün de temelde aynı işleve sahip olmakla birlikte kullanım şekli ve cilt tiplerine göre farklılık göstermektedir.

MaxOzone ozon yağı 50ml 40mg/ml

HASSAS CİLTLER: 40mg/ml Ozon Yağı

Hassas ciltler için 40mg/ml Ozon Yağı önerilmektedir. Ozon, hücreleri, virüsleri, bakterileri ve mantarları parçalayarak yenileme özelliğine sahip olduğundan hassas ciltlerde, çocuklarda ve bebeklerde kullanıma uygundur. Sivilce, akne, yara, yanık ve diğer tüm cilt lekelerinde kullanılmaktadır.

NORMAL CİLT TİPLERİ: 80mg/ml Ozon Jeli

Normal cilt tiplerinde 80mg/ml Ozon Jeli kullanılmaktadır. Yüz ve vücut için kullanıma uygundur. Sivilce, akne, yara, yanık ve diğer tüm cilt lekelerinde kullanılmaktadır. 40mg/ml Ozon Yağına göre daha hızlı bir iyileşme sağlar. Bölgesel olarak kullanılabilir.

YOĞUN OZON KREMİ 160mg/ml Yoğun Ozon Kremi

160mg/ml Yoğun Ozon Kremi, cilt onarıcı olarak da isimlendirilmektedir. İçeriğinde yüksek miktarda ozon barındırmaktadır. Cilt sorunlarında nokta atışı diyebileceğimiz şekilde uygulanmalıdır. Yüze uygularken geniş bir alana sürmeyiniz. Sadece sorunlu olan sivilce, akne ve leke kısımlarına mercimek tanesi büyüklüğünde uygulamak yeterlidir. Hassas ciltlerde uygulama yaparken az miktarda sadece sorunlu alana sürüp iyice yedirmelisiniz. Özellikle açık yaraların tedavisinde çok hızlı sonuç alınır.

Bir yanıt yazın